Menu
PSİKOLOJİ

Ufak farklar büyük değişimler yaratır!

Ufak farklar büyük değişimler yaratır!
Yayınlanma Tarihi: 03.02.2015
Okunma Sayısı: 2287

Gün geçtikçe obeziteyi önleme ve sağlıklı yeme programları artıyor. Bu artışın içinde bazı programlarda dayanılmaz diyetler veya çok keskin değişimler yer alıyor. Dışarıdan yemek hizmeti almak, bir süre sadece belirle besinleri tüketmek için kendini zorlamak veya bazı besinleri tamam hayatımdan kaldırdım artık diyerek düşünmeden karar vermek bunların arasında sayılabilir. Oysa bu ani ve uç değişimler kişilere önceleri kilo kaybı yaşatsa da, ileriki dönemlerde başarısızlıkla sonuçlanıyor.

2 yıl online izleme ile yapılan bir araştırma bu değişimin çok küçük farklarla sağlanması gerektiğini bize söylüyor. Aslında düşlediğiniz sağlıklı beslenme veya kilo kaybına günlük ufak değişimlerle ulaşmanız daha mümkün.

Araştırma sonuçları günlük çok ufak değişimler yapan insanların toplamda daha çok kilo kaybettiğini ve uzun süreli bunun kalıcı olduğunu göstermiş.

Bu şunu gösteriyor, diyet listeleri ile kısa sürede zayıflama arayışı yerine bir hayat oluşturmanız ve bunu da bilgilenerek sizin oluşturmanız gerekiyor. Diyetisyeniniz bu konuda size yol gösterici olacaktır ama size uygun olmayan bir yaşam tarzını sırf başkaları öyle diyor diye benimseyemezsiniz.

Bir süre sonra kendi ritminize geri dönüp başladığınız noktada kendinizi bulacaksınız. Öncelikle kendinizi tanımalı ve ufak günlük değişimlerle ilerlemelisiniz.

Etiketler
Onay Bekleyenler 0
Yorumlar 0
Yorum Yapmak için Üye Girişi yapınız.
Uzmanın Sitedeki Foto Galerileri (Toplam kez okundu)
Uzmanın Sitedeki Yazıları (Toplam kez okundu)