Menu
GIDA GERÇEĞİ

Bebeğinizin yiyeceklere karşı hassasiyeti mi var?

Bebeğinizin yiyeceklere karşı hassasiyeti mi var?
Yayınlanma Tarihi: 23.04.2015
Okunma Sayısı: 871

Bazı bebekler belirli yiyeceklere karşı hassastır. Peki siz bebeğinizin hangi yiyeceklere karşı hassas olduğunu biliyor musunuz?

Kızarıklık, hırıltı, ishal veya kusma gibi bazı bulgular bir yiyeceğin bebeğinize uygun olmadığının göstergesi olabilir. İyi haber ise, bebeğinizin bağışıklık ve sindirim sistemi güçlendikçe bu belirtiler kaybolacaktır. Bu süreçte bebeğinizin yiyeceklere olan yanıtını sürekli takip etmeniz gerekmektedir.

Bebeğinizin hassasiyet gösterdiği yiyecekleri bulmaya gelince….

- Bebeğinizin yediği her şeyi takip edin. Bebeğinizi rahatsız eden yiyeceği bulana kadar, karışım yiyecekler vermek yerine tahıl, meyve, sebze ve et yemeklerini tekli öğünler halinde vererek belirtileri izleyin.

- Her seferinde bebeğinize tek bir yiyecek çeşidini deneyin. Yeni bir yiyeceğe geçmeden önce birkaç gün bekleyin. Bu şekilde bebeğinizin hassas olduğu  yiyeceği bulma şansınız artacaktır.

Eğer herhangi bir yiyecek ciddi ve devam eden bir soruna yol açarsa, bebeğinizin doktoru ile veya bir beslenme uzmanı ile görüşerek bebeğiniz için en uygun beslenme planını hazırlayabilirsiniz. 

Etiketler
Onay Bekleyenler 0
Yorumlar 0
Yorum Yapmak için Üye Girişi yapınız.
Uzmanın Sitedeki Foto Galerileri (Toplam kez okundu)
Uzmanın Sitedeki Yazıları (Toplam kez okundu)